Tallrikar skål Ryssland 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATTALLRIKAR, 3 st, OVAL SKÅL, Ryssland 1700-tal, undertill märkt Pridvor(hovleverantör), spridda handmålade blommor i emaljfärger, röd kantbård, tallrikarnas diameter ca 23,5 cm, skålens höjd 9x29 cm

En med genomgående spricka, ytslitage, smärre färgbortfall, nagg

469464

2017-06-17