Tallrikar skål Ryssland 1700-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTALLRIKAR, 3 st, OVAL SKÅL, Ryssland 1700-tal, undertill märkt Pridvor(hovleverantör), spridda handmålade blommor i emaljfärger, röd kantbård, tallrikarnas diameter ca 23,5 cm, skålens höjd 9x29 cm
En med genomgående spricka, ytslitage, smärre färgbortfall, nagg
469464
2017-06-17