Tallrikar Österrike och Ryssland 1800-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Wien, emaljfärger och gulddekor, TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kuznetsov, TALLRIK, porslin, blomdekor samt röd kant, 1800-talets andra hälft, diameter 25, 19,5 resp 21 cm
berlintallrikarna med omfattande ytslitage, färgbortfall
469470
2017-06-17