Skål Kina Song

Skål Kina Song
Skål Kina Song
Skål Kina Song
Skål Kina Song
Skål Kina Song
Skål Kina Song
Skål Kina Song
Skål Kina Song

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, lergods, Kina, troligen Song (960-1279), så kallad sköldpaddsglasyr, diameter ca 12 cm, höjd ca 6 cm

Krackelerad, slitage

469506

2017-06-17