Kammarladdningspistol

Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol
Kammarladdningspistol

Såld för:

26 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KAMMARLADDNINGSPISTOL, 1800-talets andra hälft, signerad I Steinbach in Kissingen, räfflad oktagonal pipa med signatur, kaliber 10,5 mm, löstagbar kammare som kan föras bakåt på en gångjärnsförsedd tapp, graverat bakåtvänt lås, ställbart tryck, varbygel med fingerstöd, halvstock i valnöt, längd 40 cm

469640

2017-09-24