Slaglåspistol enligt Whitelocks patent

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SLAGLÅSPISTOL, svensk, 1840-tal, enligt Whitelocks patent, rund pipa, kaliber ca 16 mm, varbygeln stämplad "Whitelocks Patent", stock i björk med hornnäsa, längd 34 cm

469658

2017-09-24