Vitrinskåp boulleteknik

Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik
Vitrinskåp boulleteknik

Klubbat för:

39 000 SEK

Schätzwert

25 000 SEK

Beschreibung

VITRINSKÅP, 1800-talets senare del, Frankrike, boulleteknik, betsad/svärtad mahogny, inläggningar av mässing mot sköldpaddsimitation, dekorelement/-detaljer av gjuten brons, vitrinen med hyllplan i glas, utdragbar skrivskiva med 3 lådor i bakkant, nyckel medföljer, höjd ca 178, 112 x 46 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, skador, lösa delar, senare vitrininredning samt belysning

469710

2017-06-17