Serge Poliakoff färglitografi
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SERGE POLIAKOFF (1900-1969), Composition Jaune, Rouge et Grise, färglitografi, 1956, signerad och numrerad Serge Poliakoff 20/101. Publicerad av Pons, Paris, 38,5 x 54,5 cm,
LITTERATUR: Riviere, Schneider 9
469723
2017-06-28