Serge Poliakoff färglitografi

Serge Poliakoff färglitografi
Serge Poliakoff färglitografi
Serge Poliakoff färglitografi
Serge Poliakoff färglitografi

Klubbat för:

6 200 SEK

7 000 SEK

SERGE POLIAKOFF (1900-1969), Composition Jaune, Rouge et Grise, färglitografi, 1956, signerad och numrerad Serge Poliakoff 20/101. Publicerad av Pons, Paris, 38,5 x 54,5 cm,

LITTERATUR: Riviere, Schneider 9

469723

2017-06-28