Flintlåspistol
Klubbat för:
52 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, tysk, 1700-tal, pipa med graverad dekor och kannelerat kammarstycke, kaliber 12,5 mm, lås med spår av gravyr, helstock med inläggningar i ben och pärlemor, stålbeslag, längd 46 cm
smärre lagningar
469733
2017-09-24