Flintlåspistol

Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol

Såld för:

52 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, tysk, 1700-tal, pipa med graverad dekor och kannelerat kammarstycke, kaliber 12,5 mm, lås med spår av gravyr, helstock med inläggningar i ben och pärlemor, stålbeslag, längd 46 cm

smärre lagningar

469733

2017-09-24