Fickbestick silver

Fickbestick silver
Fickbestick silver
Fickbestick silver
Fickbestick silver
Fickbestick silver
Fickbestick silver

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FISKBESTICK, 18 dlr, silver, benskaft, blad stämplade Just A (Just Andersen), Denmark, omkring 1920/30-tal, gafflar med svagt hamrad dekor, svensk importstämpel, bestående av: 12 knivar, 6 gafflar, längd 17,5-18 cm

Blad med missfärgningar, skaft med sprickor och med färgskiftningar

469748

2017-06-22