Chiffonjé Karl Johan
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHIFFONJÈ, 1800-talets andra kvartal, Karl Johan, fanér i björk, invändig lådinredning samt med två dolda fack, 1 låsbart fack, dragknoppar i ben, dekorelement i form av halvkolonner, lådfronter med fanér i bl a masurbjörk, svärtade dekordetaljer, höjd ca 136, 104x47 cm, nycklar medföljer
Torrsprickor, slitage, en nyckelskylt saknas, mindre fanérbortfall
469834
2017-06-19