Chiffonjé Karl Johan

Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHIFFONJÈ, 1800-talets andra kvartal, Karl Johan, fanér i björk, invändig lådinredning samt med två dolda fack, 1 låsbart fack, dragknoppar i ben, dekorelement i form av halvkolonner, lådfronter med fanér i bl a masurbjörk, svärtade dekordetaljer, höjd ca 136, 104x47 cm, nycklar medföljer

Torrsprickor, slitage, en nyckelskylt saknas, mindre fanérbortfall

469834

2017-06-19