Skål Japan Meiji
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), Imari, dekor av reserver med figurscener i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 55 cm, höjd ca 19 cm
Omfattande lagningar, delvis omglaserad, slitage
469896
2017-06-22