Skål Japan Meiji

Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji
Skål Japan Meiji

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), Imari, dekor av reserver med figurscener i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 55 cm, höjd ca 19 cm

Omfattande lagningar, delvis omglaserad, slitage

469896

2017-06-22