Yataghan
Valmis
2017-09-24
469929
| Korkein tarjous | 4 200 SEK |
| Arviointi | 6 000 SEK |
YATAGHAN, ottomansk, 1800-tal, klinga med blodränna och inskription, fäste med beslag i vitmetall, kavelplattor av ben, längd 71,5 cm
Proveniens Rashammar
skador på fästet