Yataghan

Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan

Såld för:

4 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

YATAGHAN, ottomansk, 1800-tal, klinga med blodränna och inskription, fäste med beslag i vitmetall, kavelplattor av ben, längd 71,5 cm
Proveniens Rashammar

skador på fästet

469929

2017-09-24