Pluntor mässing

Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing
Pluntor mässing

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PLUNTA, 1900-talets första hälft, Tyskland, i form av en bok, med 3 snapsglas samt påfyllningstratt, mässing, höjd ca 16, 11,5x3,5 cm, PLUNTA med propp, Skultuna, design Pierre Forsell, mässing, höjd ca 18 cm

Ytslitage

469931

2017-06-21