Pluntor mässing
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PLUNTA, 1900-talets första hälft, Tyskland, i form av en bok, med 3 snapsglas samt påfyllningstratt, mässing, höjd ca 16, 11,5x3,5 cm, PLUNTA med propp, Skultuna, design Pierre Forsell, mässing, höjd ca 18 cm
Ytslitage
469931
2017-06-21