Karl Himmelstoss figurin
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KARL HIMMELSTOSS, "Lotosblume", figurin, Rosenthal, Tyskland, 1920-tal, i form av kvinna, målad dekor, på träsockel, signerad K. Himmelstoss samt numrerad undertill 620 samt 12, höjd exklusive sockel ca 43 cm
Fäste i figurinens botten trasigt, limrester, sockeln lös
470001
2017-06-21