Barcelonastol
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LUDWIG MIES VAN DER ROHE, "Barcelona", fåtölj samt pall, Knoll, formgivna 1929, benställning av rostfritt stål, klädda i svart skinn, utan plymåer, höjd ca 29 resp. 35 cm, Originalkvitto från Knoll International 1970 medföljer
Slitage, mindre skador på läder
470014
2017-06-21