Träsnitt Kunisada
2017-06-22
470049
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
KUNISADA, Utagawa/Toyokuni III (1786-1864): (2), träsnitt, med motiv av kabukiskådespelare, utg Ebiya Rinnosuke 1855 resp. Yamaguchi Tobei, obanformat ca 37x25 cm
En med hål, slitage, småskador och reparationer