Spegel gustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, hallstämplad, 1785, märkt ETG (förgyllare Erik Törngren), skuren dekor, bronserad dekor av pärlbård, krönt av rosett, ca 67x55 cm
Senare bronsering, foliering med smärre skador
470146
2017-06-22