Spegel gustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, hallstämplad, 1785, märkt ETG (förgyllare Erik Törngren), skuren dekor, bronserad dekor av pärlbård, krönt av rosett, ca 67x55 cm

Senare bronsering, foliering med smärre skador

470146

2017-06-22