Porslin Kina 1800-tal

Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KUDDE, KOPP MED FAT, TEKANNA, 3 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, koppen med dekor i så kallad "Grön Kanton", höjd ca 8-13 cm

Tekannans lock med lagning

470158

2017-06-22