Balhfåtölj sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

14 000 SEK

Arviointi

18 000 SEK

Kuvaus

BALJFÅTÖLJ, sengustavianskt stockholmsarbete, med Stockholms stolmakarämbets sigill, i den egyptiserande stilen, delvis skuren dekor, karmar med sfinxhuvuden, sabelformade bakben, bronserad, sitthöjd ca 42 cm

Kuntoraportti

Stoppning och tyg med omfatande skador, dekor bortfall, slitage

470190

Päivämäärä:

2017-06-22