Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, slagfunktion, fodral i förgylld vitmetall med delvis genombruten dekor, krön med dekor av sittande dam, sockel i alabaster, emaljerad urtavla med romerska siffror, urverk märkt Japy Freres, höjd ca 35 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer
Slitage
470228
2017-06-22