Yataghan

Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan

Såld för:

14 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

YATAGHAN, damaskerad klinga, ryggen närmast fästet daterad 1826, senare fäste i silver med niellodekor, balja klädd med dekorerad silverplåt, längd 88,5 cm
Proveniens Rashammar

fästet med skador och lagningar

470363

2017-09-24