Yataghan
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
YATAGHAN, damaskerad klinga, ryggen närmast fästet daterad 1826, senare fäste i silver med niellodekor, balja klädd med dekorerad silverplåt, längd 88,5 cm
Proveniens Rashammar
fästet med skador och lagningar
470363
2017-09-24