Yataghan

Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan
Yataghan

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

YATAGHAN, turkisk, klinga med blodränna, daterad 1810 och signatur i mässing, fäste i vitmetall med spår av förgyllning, balja i vitmetall med genombruten dekor, längd 75,5 cm
Proveniens Rashammar

slitage, smärre komplettering

470373

2017-09-24