Byrå i senbarock Johan Erhard Willhelm
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, stockholmsarbete i senbarock, Johan Erhard Wilhelm (född 1722-1786), ek, beslag i mässing, märkt med Stockholms snickarämbetes sigill, samt stämplad iw, höjd ca 80, 95x53 cm, nyckel finns
Slitage, fläckar, sprickor, renoverad
470401
2017-06-23