Besticksdelar i silver

Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver
Besticksdelar i silver

Klubbat för:

6 600 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

BESTICK, silver, G.A.B samt C.G Hallberg, 1900-talets mitt, 80 dlr, modell svensk spetsig, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 7 dessertgafflar, 12 dessertknivar, soppslev, såsslev, 7 teskedar, 16 kaffeskedar, 4 fruktknivar med ballongskaft resp 6 utan, dessertsked, sockerströare , vikt exkl. knivar ca 1660 g

Kuntoraportti

Smärre antal med monogram, bruksslitage

470417

Päivämäärä:

2017-06-23