Fällbord Lorentz Lundelius

Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius
Fällbord Lorentz Lundelius

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FÄLLBORD, 1800-talets första hälft, Mälardalen, av Lorentz Lundelius (mästare i Köping och Kungsör 1818-57), skiva fanérad med alrot, etikettsignerat Lorentz Lundelius Köping Kongsöhr, bonad tredelad centralfot, höjd ca 74, 89x88 cm

Slitage, smärre skador, fällanordningen fastskruvad

470580

2017-06-26