Fotografi Nutida online
2017-06-28
470610
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ARNE WAHLBERG(1905-1987): (2) Stilleben, vintage, silvergelatinfotografi, på baksidan daterad 1949-50 ca 30x23 resp. 30x24 cm
KARL-ERIK GRANATH (1918-2001): Stilleben med träskor, vintage, silvergelatinfotografi, på baksidan daterad 1949-50, ca 29x22,5 cm
PROVENIENS: Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)
Ett hörn med mindre veck.Oramade