Gunnar Bolin hatthylla

Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla
Gunnar Bolin hatthylla

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HATTHYLLA, 1900-talets mitt, "funkis"/ funktonalism, stål/aluminium, monterad med 10 dubbelkrokar, modellen formgiven av Gunnar Bolin 1937, 3 väggfästen, längd ca 120 cm

Smärre slitage

470751

2017-06-27