Jean Hermanson fotografi Nutida online
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JEAN HERMANSON (1938-2012): Valsverket - Motala Verkstad, signerad på baksidan Jean Hermanson, gelatinsilverfotografi, ca 29x39 cm
Litteratur: Nere på verkstadsgolvet, 1971, illustrerad.
PROVENIENS: Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)
Oramad
470758
2017-06-28