Ljuskrona
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, för fyra ljus, sengustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt, med prismor, stomme i mässing, kupa i blått glas med dekoknopp i form av pinjekotte, elektrifierad, höjd ca 65, diameter 45 cm.
Smärre slitage.
470980
2017-06-25