Damarbetsbord gustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
DAMARBETSBORD, gustavianskt stockholmsarbete, av Anders Lundelius art, fanerat med färgad björk, amarant och jakaranda, kantlister, låda i sargen, delvis förgyllda beslag, benen med droppbeslag, avsmalnande ben, avslutande fothylsor med hjultrissor, nyckel finns på utlämningen, höjd 74, 65x37 cm
Renoverat, genomputsningar, slitna beslag, fanerbortfall, slitage
470990
2017-06-26