Anatolien Skärp silver Tblisi Georgien 18/1900-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄRP, silver, 84 zolotnik, Tblisi, Georgien 18/1900-tal, spänne med cabochonslipat blått glas, dekor av filigran samt granulater, bälte med niellodekor, delvis förgyllt, längd 78 cm, vikt ca 329 g
Slitage, skador, flertalet tennlödningar
470995
2017-06-25