Specialauktion Allmoge bolle

Specialauktion Allmoge bolle
Specialauktion Allmoge bolle
Specialauktion Allmoge bolle
Specialauktion Allmoge bolle
Specialauktion Allmoge bolle
Specialauktion Allmoge bolle
Specialauktion Allmoge bolle
Specialauktion Allmoge bolle
Specialauktion Allmoge bolle
Specialauktion Allmoge bolle

Såld för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BOLLE, Norge, 1800-talets andra hälft, bemålat trä med polykrom dekor av blomster, kant med text "Det Trae som baer den Gode Frugt Kan Siden blive til Ere Brugt", höjd ca 12 cm, diameter 30 cm

Smärre slitage, mynning med mindre torrspricka

471031

2017-10-16