Cecil Lawson oljemålning
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CECIL LAWSON (ca 1851-1882): tillskriven, The Severn in Spring, signerad C L, daterad a tergo 1879, spännram etikettmärkt Cecil Lawson, olja på duk, ca 59x84 cm
PROVENIENS,
Beijers katalog till Klassiska höstauktionen 1989.
Ytskador, färgbortfall, ojämn duk
471046
2017-06-25