Spegel stockholmsarbete Johan Åkernblad
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete, transition rokoko/gustaviansk, av Johan Åkerblad (spegelfabrikör i Stockholm 1758-99), signerad IÅ,, ornament i papier maché, förgylld, ca 130x55 cm
Renoverad, senare glas och bakstycke, slitage, färgbortfall
471106
2017-06-25