Spegel stockholmsarbete Johan Åkernblad

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete, transition rokoko/gustaviansk, av Johan Åkerblad (spegelfabrikör i Stockholm 1758-99), signerad IÅ,, ornament i papier maché, förgylld, ca 130x55 cm

Renoverad, senare glas och bakstycke, slitage, färgbortfall

471106

2017-06-25