Gallerskål 1700-tal

Gallerskål 1700-tal
Gallerskål 1700-tal
Gallerskål 1700-tal
Gallerskål 1700-tal
Gallerskål 1700-tal
Gallerskål 1700-tal
Gallerskål 1700-tal
Gallerskål 1700-tal
Gallerskål 1700-tal
Gallerskål 1700-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GALLERSKÅL, fajans, 1700-talets andra hälft, sannolikt Rörstrand, genombruten, vitglaserad med dekor i manganviolett, höjd ca 7, längd ca 33,5 cm

Lagningar

471191

2017-06-26