Rembrandt, etsning, Jan Uytenbogaert
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
REMBRANDT (1606-1669), Jan Uytenbogaert, Preacher of the Remonstrants, 1635, etsning, signerad i trycket, 22,4x18,7 cm, oidentifierad samlarstämpel L.D. i cirkel, senare avdrag
Litteratur
Bartsch 279, Biörklund 35-D
Beskuren strax utanför plåtkanten
471205
2017-06-26