Piedestal med ytterfoder majolika

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PIEDESTAL med YTTERFODER, majolika, omkring 1900, rik reliefdekor, på piedestalen bla med bokhuvuden och varghuvuden, total höjd 115 cm

Ytterfodret med lagningar, piedestalen med ytskador och tillverkningsdefekter

471324

2017-06-27