Piedestal med ytterfoder majolika
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIEDESTAL med YTTERFODER, majolika, omkring 1900, rik reliefdekor, på piedestalen bla med bokhuvuden och varghuvuden, total höjd 115 cm
Ytterfodret med lagningar, piedestalen med ytskador och tillverkningsdefekter
471324
2017-06-27