Specialauktion Allmoge form
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FORM, stämplad med prins Oscar Fredriks monogram (sedermera Oscar II) och daterad 1857 samt Oscar II:s monogram och S, koppar, invändigt förtennad, diameter ca 20 cm
Bristningar, lagning, mindre bucklor, makulerade stämplar
471355
2017-10-16