Rörstrand Svenska Slott
2017-06-27
471357
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RÖRSTRAND, "Svenska Slott", 37 dlr, bestående av: 9+2 mattallrikar, 8 förättstallrikar, 1 assietter, 6+4 rektangulära uppläggningsfat, 2+1+1 ovala uppläggningsfat, 2 karotter med lock, 1+1 kanna, såssnipa
Krackelyr, missfärgningar, mindre nagg kan förekomma