Slaglåsrevolver
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, amerikansk, Colt 1849 Pocket, kaliber .31, nr. 250307, oktagonal pipan märkt: ADDRESS SAML. COLT NEW YORK CITY, sexskottstrumma, kolvplattor i valnöt, längd ca 25 cm
Slitage, defekt mekanism, skador på bl.a. handtaget ena sida, korrosion
471431
2017-06-27