Slaglåsrevolver

Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, amerikansk, Colt 1849 Pocket, kaliber .31, nr. 250307, oktagonal pipan märkt: ADDRESS SAML. COLT NEW YORK CITY, sexskottstrumma, kolvplattor i valnöt, längd ca 25 cm

Slitage, defekt mekanism, skador på bl.a. handtaget ena sida, korrosion

471431

2017-06-27