Skeppsmodell
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKEPPSMODELL, tremastade klippern "Cutty Sark", 1900-tal, trä, riggad, höjd ca 66 cm, längd ca 110 cm, bredd ca 30 cm, medföljande glashuv med mått ca 81 x 120 x 35 cm.
Smärre slitage och skador. Spricka i relingen på ena långsidan. Galjonsfiguren lös.
471527
2017-06-29