Fällbord med rutmönster

Fällbord med rutmönster
Fällbord med rutmönster
Fällbord med rutmönster
Fällbord med rutmönster
Fällbord med rutmönster
Fällbord med rutmönster
Fällbord med rutmönster
Fällbord med rutmönster

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FÄLLBORD, 1800-talets första hälft, rutfanérat i valnöt, en samt palisander, foten delvis i svärtat trä, höjd 72, 89x88 cm
Proveniens: Skäggs gård Gotland

Renoverat 1960 enligt uppgift

471539

2017-06-29