Blunderbuss
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BLUNDERBUSS, brittisk, 1800-talets början, med flintlås, bronspipa med brittiska stämplar märkt London, lås signerat Perry, helstock i valnöt med mässingsbeslag, överliggande fjäderbelastad bajonett, längd 72
smärre stockspricka
471736
2017-09-24