Chafik Abboud, Komposition
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
CHAFIK ABBOUD (Libanon/Frankrike 1926-2004): Komposition, signerad och daterad Abboud -60, blandteknik, så kallad détrempe, på flortunn duk (gasväv) och papper, 18x32,5 cm.
Proveniens:
Galerie Raymonde Cazenave, Paris
471847
2017-09-28