Chafik Abboud, Komposition

Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition

Såld för:

21 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

CHAFIK ABBOUD (Libanon/Frankrike 1926-2004): Komposition, signerad och daterad Abboud -60, blandteknik, så kallad détrempe, på flortunn duk (gasväv) och papper, 18x32,5 cm.

Proveniens:
Galerie Raymonde Cazenave, Paris

471847

2017-09-28