Roland Svensson Husarö
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Morgonbåten från Husarö", signerad och daterad roland S Sept 1962, provtryck, färglitografi, bildmått ca 29x44 cm,
PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling
Läs mer
Med dedikation "..., ett första provtryck av morgon båten"
471862
2017-08-07