Roland Svensson Husarö

Roland Svensson Husarö
Roland Svensson Husarö
Roland Svensson Husarö
Roland Svensson Husarö

Såld för:

12 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Morgonbåten från Husarö", signerad och daterad roland S Sept 1962, provtryck, färglitografi, bildmått ca 29x44 cm,

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Med dedikation "..., ett första provtryck av morgon båten"

471862

2017-08-07