Roland Svensson Horssten

Roland Svensson Horssten
Roland Svensson Horssten
Roland Svensson Horssten
Roland Svensson Horssten

Såld för:

76 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Hårsten Österhamna", signerad och daterad roland S 18 sept 1974, akvarell, bildmått ca 41x60 cm,

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Horssten (äldre stavning Hårsten) är en ö, ögrupp och fyr i Stockholms ytterskärgård, belägen vid Horsstensfjärden.

Med dedikation

471874

2017-08-07