Roland Svensson Svenska Lillö
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Svenska Lillö", signerad roland S, blandteknik, bildmått ca 25,5x40 cm,
LITTERATUR: Avbildad i SvD 2:a nov 1973 (bild och text på baksidan av tavlan)
PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling
Läs mer
471900
2017-08-07