Roland Svensson Svenska Lillö

Roland Svensson Svenska Lillö
Roland Svensson Svenska Lillö
Roland Svensson Svenska Lillö
Roland Svensson Svenska Lillö
Roland Svensson Svenska Lillö
Roland Svensson Svenska Lillö

Såld för:

5 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Svenska Lillö", signerad roland S, blandteknik, bildmått ca 25,5x40 cm,

LITTERATUR: Avbildad i SvD 2:a nov 1973 (bild och text på baksidan av tavlan)

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

471900

2017-08-07