Matskedar
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MATSKEDAR, KAFFESKEDAR, FRUKTKNIVAR, 9 dlr, silver, 18/1900-tal, varierande modeller, en sked Carl Schvart (1802-1814) Karlshamn 1805, längd 12,5-22 cm, vikt exkl. knivar ca 280 g
Gravyrer, slitage, knivar med ytskador
471985
2017-07-01