Matskedar

Matskedar
Matskedar
Matskedar
Matskedar
Matskedar
Matskedar

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MATSKEDAR, KAFFESKEDAR, FRUKTKNIVAR, 9 dlr, silver, 18/1900-tal, varierande modeller, en sked Carl Schvart (1802-1814) Karlshamn 1805, längd 12,5-22 cm, vikt exkl. knivar ca 280 g

Gravyrer, slitage, knivar med ytskador

471985

2017-07-01